08.06.2020

Telefon stacjonarny na SIM (SOHO Line) – działanie i zalety

Telefon stacjonarny na SIM – działanie i zalety

Telefony stacjonarne odeszły na dalszy plan ze względu na dużą popularność komórek i smartfonów. Jednak z naszych domów i biur zupełnie nie zniknęły – mają swoje niepodważalne zalety i wiele osób wciąż z nich korzysta. Co więcej, na rynku dostępne są również ich nowocześniejsze generacje w postaci telefonów stacjonarnych na kartę SIM. W naszej ofercie są to modele z rodziny SOHO Line. Co to jest telefon stacjonarny na SIM? Do czego służy i jakie ma zalety? Na te pytanie odpowiadamy poniżej.

Telefon stacjonarny – znany, dobry i wygodny

W użytku, zarówno w biurach przedsiębiorstw i domach, wciąż wiele jest telefonów tradycyjnych – na kablu, podpiętych do gniazdka telekomunikacji. Niektóre posiadają istotne funkcje: opcję wyświetlania numerów połączeń przychodzących, czy funkcję głośnomówiącą. Przede wszystkim jednak poza względami sentymentalnymi i przyzwyczajeniami – są one cenione za prostą konstrukcję i  łatwą obsługę. Stanowią solidne rozwiązanie, które skutecznie i uparcie nie poddaje się upływającemu czasowi.

Zresztą, taki telefon jest stosunkowo tani, a numer stacjonarny warto po prostu mieć. Ponadto – taki telefon działa z powodzeniem nawet wtedy, gdy występują przerwy w dostępie do energii. Niestety – zwykłe telefony stacjonarne mają też swoje wady i ograniczenia. Do głównych można zaliczyć: konieczność połączenia przewodu z centralą sieci telefonicznej (o ile taka w pobliżu istnieje), a także zasięg ograniczony długością przewodu, który narzuca obsługę telefonu w ściśle określonym miejscu.

Telefon stacjonarny na SIM – zalety

Kiedy nie ma możliwości podłączenia telekomunikacji przewodowej, z pomocą przychodzą właśnie telefony stacjonarne na kartę SIM. Takie telefony z wyglądu praktycznie niczym nie różnią się od ich starszych odpowiedników. A dzięki karcie SIM i wbudowanej antenie, łączą się z siecią komórkową w oparciu o nadajniki GSM podobnie, jak smartfony. Co ważne, umożliwia to wybór usług spośród wielu ofert operatorów w Polsce. W efekcie, ograniczenia związane z zasięgiem czy infrastrukturą nie stanowią już problemu. Nie trzeba prowadzić dodatkowych przyłącz i wiercić dziur, a także ograniczać się do jednego miejsca użytkowania telefonu.

Do zalet bezprzewodowych telefonów stacjonarnych na kartę SIM należy zaliczyć:

  • Większy wybór dostawcy usług i zasięg GSM

Dzięki karcie SIM zyskujemy swobodę w doborze dostawcy usług oraz w kwestii usytuowania telefonu. Aby więc korzystać z telefonu myPhone SOHO Line nie trzeba montować przyłącza i prowadzić kabli. Aby móc zacząć wykonywać i odbierać połączenia wystarczy bowiem jedynie podpisać umowę z operatorem komórkowym i włożyć kartę SIM do slotu w telefonie. Co więcej, z takiego telefonu można korzystać praktycznie wszędzie, więc można go przenosić z jednego pokoju do drugiego, tam gdzie tylko chcemy (stacja dokująca telefonu jest połączona do gniazdka elektrycznego). Ponadto, abonament na telefon stacjonarny można mieć już za kilkanaście złotych/msc co może okazać się tańszym rozwiązaniem niż oferta dostawcy tradycyjnych usług telekomunikacyjnych.

  • Liczne funkcje biurowe

Modele jak te z rodziny SOHO Line oferują wiele opcji biurowych jak: wstrzymanie połączeń i ich przekierowanie na inny wskazany numer oraz możliwość podłączenia zestawu słuchawkowego. Jest to też telefon do telekonferencji ponieważ umożliwia rozmowy z kilkoma osobami jednocześnie. Do tego oferuje książkę telefoniczną na wiele kontaktów, a nawet radio FM, dyktafon, kalendarz i alarm. Wbudowana bateria w niektórych telefonach pozwala na wielogodzinne działanie w stanie czuwania lub kilka godzin ciągłych rozmów. Po prostu – taki telefon jest dla potrzeb biurowych o wiele wygodniejszy.

Co ważne, zakup telefonu i skorzystanie z usług wybranego operatora pozwala zachować dotychczasowy numer stacjonarny.

Z tego względu telefon stacjonarny z kartą SIM sprawdzi się w biurach czy w niektórych gospodarstwach domowych, a na pewno tam, gdzie telefon stacjonarny jest konieczny (a zbędny jest smartfon). Okaże się niezastąpiony w miejscach, w których nie ma infrastruktury pozwalającej na podłączenie telekomunikacji przewodowej, lub gdy koszty jej poprowadzenia są zbyt duże.

promo_aktualnosc
29.05.2020
mPTech wspiera medyków i potrzebujących
pomoc-szpitalom
02.07.2020
Chcesz zgarnąć głośnik BT lub kamerę sportową? Skorzystaj z naszych promocji

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!