23.05.2018

Smartfony z ekranem 18:9: duży, większy, najwygodniejszy
5 zalet nowego wymiaru

smartfony 18:9 - zalety

Smartfony z wyświetlaczem w formacie 18:9 stały się symbolem ewolucji technologicznej, z jaką dawno nie mieliśmy do czynienia. W jej wyniku urządzenia oferują zgrabną i nowoczesną stylistykę, która ma wiele praktycznych zastosowań. Modele z panoramicznym ekranem są bardziej dostosowane do aktualnych potrzeb użytkowników takich jak: wielozadaniowość, surfowanie po internecie, oglądanie filmów czy korzystanie z mediów społecznościowych.

„Kto raz skorzysta ze smartfona z ekranem 18:9, nie będzie chciał wrócić do starego” – to zdanie podziela właściwie każdy, kto choć chwilę miał model z panoramicznym wyświetlaczem w rękach. Urządzenia o takiej specyfikacji to nowość na rynku, która może z czasem wyprzeć modele z tradycyjnymi ekranami w formacie 16:9.

Smartfony z ekranem 18:9 – zalety

1. Więcej użytecznego obszaru czyli mniej skrolowania

Więcej użytecznego obszaru

Telefony z panoramicznym ekranem 18:9 oferują większą powierzchnię roboczą. Oznacza to, że są one lepiej przystosowane do podjęcia wielu zadań i przyswojenia treści w jednym czasie. Na proporcjonalnie dłuższym ekranie od standardowego (16:9), mieści się po prostu więcej wertykalnych treści – więcej linijek tekstu, więcej pozycji kontaktów czy obrazu. Jest to wygodniejsze właściwie w każdym aspekcie użytkowania, począwszy od wymiany korespondencji na komunikatorze, przez czytanie artykułów w przeglądarce, aż po… korzystanie z trybu multi window, czyli dzielonego ekranu.

2. Multi window, multitasking przy niewielkich gabarytach

ekran wspiera produktywność

Oznacza to, że taki ekran wspiera produktywność – łatwiej kopiować linki, powielać treści i pracować na wielu aplikacjach jednocześnie, co przyda się w pracy. Co ważne, efekt ten uzyskano przy zachowaniu niewielkich wymiarów obudowy. Przykładowo: w modelu myPhone Pocket 18×9, który ma niemal identyczne wymiary jak Pocket 2 z 4,5-calowym ekranem, zastosowano aż 5 calowy wyświetlacz.

3. Poręczność smartfona, którą doceniasz

LepszSSmartfon 18:9 - Smartfony 18:9 - dobra poręczność

Konsekwencją zastosowania ekranu w formacie 18:9 jest zmiana gabarytów telefonu, przez co jest on bardziej podłużny. W efekcie smartfon z panoramicznym ekranem lepiej leży w dłoni, a w wielu przypadkach można obsługiwać go jedną ręką, czego nie sposób uczynić w trakcie użytkowania modeli z większymi wyświetlaczami w formacie 16:9. To w dużym stopniu wpływa na wygodny chwyt i komfort obsługi telefonu.

4. Design, który zniewala

Smartfon 18×9 po prostu wygląda lepiej. Zmniejszone ramki, przy jednoczesnym zastosowaniu ekranu Full Screen i zachowaniu obudowy slim, dają poczucie wyjątkowości. W efekcie model sprawia bardzo dobre wrażenie, co nie uchodzi uwadze nawet tym osobom, które dotychczas nie przykuwały tak dużej uwagi do wyglądu urządzeń. Zastosowanie ekranu Full Screen, przy jednoczesnym zmniejszeniu ramek i zachowaniu obudowy slim, sprawia, że modele są eleganckie, nietuzinkowe i nowoczesne.

5. Lepsze wrażenia, mocniejsze doznania

Lepsze wrażenia smartfonów 18:9

Oglądanie filmów, granie w gry, przeglądanie zdjęć – teraz wszystko jest bardziej czytelne i niemalże jak na dłoni – w przenośni i dosłownie. Aplikacja YT oraz twórcy gier dostosowują treści do nowego formatu, dzięki czemu ich konsumpcja jest nieziemsko satysfakcjonująca. Dlaczego? Chociażby dlatego, że proporcje 18:9 są znacznie bliższe tym kinowym – 21:9. Ponadto, więcej miejsca w poziomie to większa ilość miejsca na wirtualne przyciski, gameplay i szersze pole widzenia. Z tego względu oczywiste jest, że wirtualna rozrywka wkracza na kolejny poziom, jest bardziej wciągająca i dostarcza jeszcze więcej wrażeń.

Smartfony z ekranem 18:9 to nie tylko chwilowa moda, ale kolejny krok technologicznej ewolucji. Stąd nasuwa się prosty wniosek – jeśli szukasz dziś nowego telefonu, ekran 18:9 powinien być jednym z twoich głównych kryteriów. Tym bardziej, że to co dotychczas było zarezerwowane jedynie dla najdroższych modeli, jest już bardziej dostępne i w przystępnych cenach. Wypróbuj nowe smartfony myPhone takie jak: Pocket 18×9, FUN 18×9 czy Prime 18×9 w wersji LTE lub 3G, a odkryjesz jeszcze więcej zalet nowych smartfonów.

test wytrzymałości HAMMER Blade vs. Michał Pater
22.05.2018
Android 7.0 Nougat dla HAMMERA Energy
Energy-aktualizacja-do-Android-7.0
14.06.2018
Wyjątkowy test wytrzymałości: HAMMER Blade vs. Michał Pater

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!