08.05.2020

Smartfon na abonament czy telefon na kartę? myPhone i HAMMER w ofercie czterech sieci

Smartfon na abonament, smartfon za złotówkę, telefon na kartę, na raty lub w ofercie mix…. – operatorzy starają się, aby ich oferta była kompleksowa i atrakcyjna. Ogrom możliwości, a co za tym idzie wybranie konkretnej taryfy oraz modelu myPhone, HAMMER lub techBite w danej sieci, mogą nie należeć do łatwych. Z drugiej strony – zakup urządzenia u operatora może okazać się najbardziej korzystny na rynku, dlatego dla tych wszystkich, którzy szukają telefonu, smartfonu, czy nawet laptopa w sieci, przygotowaliśmy aktualne zestawienie naszych urządzeń.

Telefon na abonament czy na kartę – przed takim dylematem stajemy, gdy kończy nam się dotychczasowa umowa z siecią komórkową, lub gdy nasze dziecko otrzymuje pierwsze urządzenie.  Jedno jest pewne – zakup smartfona oraz podpisanie umowy z operatorem ma bardzo wielu zwolenników. Jednak ile wariantów tyle opinii, a każda taryfa – abonament, karta czy mix, ma swoje wady i zalety. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się dany wariant i zdradzamy jakie modele myPhone i HAMMER są aktualnie dostępne u operatorów. A jest w czym wybierać, więc jeżeli szukacie dobrego i niedrogiego smartfonu lub telefonu – to już znaleźliście.

Spis treści:

  1. Smartfon na abonament
  2. Telefon na kartę
  3. Mix
  4. Urządzenia myPhone, HAMMER i techBite dostępne u operatorów
    Smartfon na abonament

 


Smartfon na abonament

Oferta abonamentowa jest kompletna i elastyczna, dedykowana tym, którzy cenią sobie wygodę, muszą być zawsze w kontakcie z rodziną, znajomymi i kontrahentami. Wszystko dlatego, że w znacznej większości taryf, operatorzy oferują nielimitowane połączenia i SMS-y. Ponadto, z abonamentem nie trzeba martwić się o wysokość opłat za używanie telefonu – oferta jest stała. Wszystko dlatego, że wybierając abonament musimy liczyć się z koniecznością podpisania umowy z operatorem – zwykle na 24 miesiące (dostępne są też abonamenty, gdzie umowa jest na czas nieokreślony). Sprawi to jednak, że cena zakupionego smartfonu będzie rozbita na raty (dodana do comiesięcznych opłat za abonament), Dzięki temu jednorazowy wydatek za sprzęt będzie znacznie mniejszy, niż gdybyśmy kupowali go na własną rękę, płacąc od razu pełną kwotę.

Ponadto, przyjęło się, że im wyższa kwota zobowiązania, tym tańsze urządzenie. Oczywiście warto wcześniej przeliczyć sumę opłat i sprawdzić, czy np. koszt rat za urządzenie nie będzie wyższy niż rynkowa wartość telefonu. Może okazać się, że korzystniejszym rozwiązaniem będzie abonament bez telefonu i osobny zakup smartfona.

Warto dodać, że abonament pozwala też aktywować na dogodnych warunkach inne usługi np. internet domowy, albo kilka dodatkowych numerów. Dla weryfikacji i porównania abonamentów polecamy zapoznać się ze szczegółami ofert operatorów na ich stronach, albo odwiedzić salony stacjonarne.

Telefon na kartę

Kupujemy starter – kartę, aktywujemy go i… dzwonimy, a wszystko to bez długotrwałej umowy i zbędnych formalności. Środki na koncie możemy wykorzystać na dowolny cel, a kiedy ich zabraknie, doładowujemy je określoną wartością. Tak w skrócie działa oferta na kartkę. Ten wariant zapewnia pełną kontrolę nad kosztami – płacimy tylko tyle, ile sami sobie z góry założymy, ale rodzi też pewne obawy – co w razie, gdy nagle, w podróży czy pracy, zabraknie środków? Z tego względu o doładowaniu konta należy po prostu pamiętać. Na szczęście można je zasilić już nie tylko po wizycie w kiosku, lecz też przez stronę operatora czy banku. Niestety – niewykorzystane środki przepadają. Zwykło się jednak mówić, że karta to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wolność wyboru. Coś w tym jest ponieważ decydując się na ofertę na kartę nie trzeba podpisywać umowy z operatorem i w każdej chwili możemy zrezygnować lub „przejść” do innej sieci.

Karta to też brak stałych, comiesięcznych opłat i duża swoboda w dopasowaniu usług do własnych potrzeb, z tym że potrzeby te i tak ogranicza wykupiony pakiet. Oczywiście, pakiety można zmieniać w dowolnym momencie, a plusem jest to, że można liczyć na sporo bonusów od operatorów w postaci np. powiększenia wartości doładowania lub transferu danych.

Warto dodać, że w przypadku oferty pre-paid jesteśmy zmuszeni do samodzielnego zakupu telefonu.

Zmixuj ofertę – telefon + mix

Oferta mix to jak sama nazwa wskazuje połączenie wariantu na abonament i na kartę. Zwolennicy tego rozwiązania tłumaczą, że mix łączy w sobie wszystko, co najlepsze z powyższych propozycji. Fakt, mix wiąże się z podpisaniem umowy z operatorem i comiesięcznymi opłatami, jednak daje też większą kontrolę nad wydatkami (umowa to deklaracja określonej liczby doładowań). Pozwala bowiem skorzystać ze stałej, nieprzekraczalnej kwoty na dowolne cele z opcją dodatkowego doładowania zapewniając dużą elastyczność. Ponadto, telefon czy smartfon można w tym wariancie kupić u operatora lub niezależnie – na własną rękę.

 

Przygotowaliśmy aktualne zestawienie naszych modeli u operatorów [aktualizacja 08.05.2020]:

PLAY: HAMMER Energy 18×9, HAMMER Blade 2 PRO, HAMMER Energy 2, HAMMER 3+, HAMMER EXPLORER

ORANGE: HAMMER Explorer, HAMMER Energy 2, HAMMER 4+, myPhone Maestro +, myPhone Halo Q+, laptop techBite ARC 11.6

T-Mobile: HAMMER Energy 18×9, HAMMER 4+, myPhone Halo Q 4 family

PLUS (oferta B2B): HAMMER Energy 18×9, HAMMER 5 Smart

Dla weryfikacji tego, który z modeli znajduje się w danej taryfie zapraszamy na karty produktów na naszej stronie (klikając w button telefon na kartę),  strony internetowe operatorów lub do odwiedzenia salonów stacjonarnych, albo do kontaktu z doradcami B2B sieci.

 

Halo_Q_Maseczki_px_Slider_home_mobile
22.04.2020
Aplikacja 4family do opieki nad bliskimi. Lokalizuj podopiecznych i pomagaj
Aplikacja 4family do opieki nad bliskimi
21.05.2020
Rozdajemy maseczki w ramach promocji myPhone i 4family

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!