Wszystko o systemie Android 7.0 Nougat
05.01.2018

Wszystko co powinniście wiedzieć o systemie Android 7.0 Nougat

O Androidzie 7.0 Nougat: przegląd i główne funkcje

Android 7.0 Nougat to popularny system operacyjny opracowany przez Google, który swoją premierę miał pod koniec sierpnia 2016 roku. Stabilne oprogramowanie wspiera działanie niemal wszystkich smartfonów marki myPhone.

System jest ewolucją wcześniejszych wersji Robocika, takich jak Marshmallow i Lollipop, więc nie wprowadził bardzo dużych zmian w działaniu urządzeń. Jednak po aktualizacji możemy dostrzec inny układ powiadomień i nowe funkcje poprawiające użyteczność smartfonów oraz tabletów. Zachęcamy do zapoznania się z przeglądem głównych zmian, jakie wprowadzono w tym oprogramowaniu.

1. Dzielenie ekranu pomiędzy dwie aplikacje

W Androidzie 7.0 Nougat pojawiło się systemowe wsparcie dla dzielenia ekranu. Pozwala ono korzystać z dwóch aplikacji i pracować na obu programach jednocześnie. W trybie portretowym można samodzielnie wybrać proporcje podziału ekranu, zaś w trybie poziomym dla każdej aplikacji przewidziano połowę wyświetlacza. Takie rozwiązanie usprawnia produktywność i wspiera wielozadaniowość.

2. Mniejsze zużycie energii

Android 7.0 Nougat jest wzbogacony o ulepszoną wersję mechanizmu Doze znaną z systemu Android 6.0 Marshmallow, która odpowiada za zarządzanie energią oraz oszczędzanie baterii. Teraz oprogramowanie używa mniej energii zarówno, gdy telefon leży bezczynnie na biurku, bądź w nocy, jak i wtedy gdy nie jest on wykorzystywany, a my i tak jesteśmy w ruchu.

3. Nowe centrum powiadomień z możliwością reakcji bez uruchamiania aplikacji

W systemie Android 7.0 o powiadomieniach informują nas ikony pojawiające się na cienkim pasku, na górze ekranu. Ich podgląd możliwy jest po rozwinięciu za pomocą delikatnego gestu. Ponadto, powiadomienia z tej samej aplikacji są wyświetlane w grupach, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Co istotne, Android 7.0 pozwala teraz na szybsze i bardziej swobodne działanie – na powiadomienia można szybko reagować: udostępniać treści, lajkować, odpowiadać na maile, archiwizować je i usuwać – a to wszystko bez otwierania aplikacji, co znacznie ułatwia korzystanie z telefonu.

4. Wygodniejszy podgląd ustawień i sugestie zmian

Teraz na ekranie ustawień każda z sekcji jest szczegółowo opisana, dzięki czemu można szybciej upewnić się na temat statusu działania funkcji, modułów i np. baterii. Przykładowo, przy ustawieniach łączności Wi-Fi widać, z jaką siecią połączyło się nasze urządzenie, podobnie jest w przypadku Bluetooth. Ustawienia akumulatora pokazują stopień jego naładowania i przewidywany czas pracy, zaś ustawienia aplikacji liczbę zainstalowanych programów. Co więcej, zarządzanie ustawieniami wzbogacone są o systemowe sugestie, które wyświetlają się na górze ekranu i pokazują, z których opcji użytkownik powinien skorzystać.

5. Ograniczanie aplikacji działających w tle

Android 7.0 wspiera Svelte, czyli narzędzie do zarządzania zużyciem danych w urządzeniach. Co to oznacza dla użytkowników? Mniejsze pobieranie danych i ograniczenie aplikacji działających w tle do tych potrzebnych użytkownikowi w danej chwili. Dzięki temu zmniejsza się apetyt programów na pamięć RAM, wykorzystanie danych mobilnych oraz w pewnym stopniu poprawia się czas pracy smartfona na pojedynczym ładowaniu.

6. Emergency Info

Nowa funkcja na okoliczność nagłego wypadku użytkownika umożliwia dostęp do danych służbom ratunkowym. Dane typu: grupa krwi, alergie, leki, awaryjny numer kontaktowy, podaje się w trakcie konfigurowania telefonu, a wyświetlają się one po użyciu odpowiedniego przycisku na zablokowanym ekranie nawet jeśli telefon jest zabezpieczony hasłem, wzorem, kodem PIN czy za pomocą linii papilarnych. Ułatwia to pomoc użytkownikowi w sytuacjach zagrożenia życia.

Android 7.0 Nougat to również możliwość kalibracji ekranu, zmiany wielkości elementów interfejsu, nowe emoji na klawiaturze i języki w ustawieniach. To również większe bezpieczeństwo oraz troska o prywatność.

mPTreh-Polska Firma roku 2017_2
15.12.2017
Michał Pater i HAMMER w nowym cyklu "Polska od A do Z"
Pater1
07.02.2018
mPTech polską firmą roku 2017!

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!