30.06.2021

Piotr Biankowski podejmie próbę przepłynięcia Kanału La Manche

Piotr Biankowski – ekstremalny pływak z Rumi specjalizujący się w zimowym pływaniu, podejmie próbę przepłynięcia wpław Kanału La Manche. Będzie musiał zmierzyć się z dystansem ponad 30 km oraz silnymi prądami. Jak dotąd sztuka ta udała się raptem 10 Polakom, a wysiłek jaki należy włożyć w przepłynięcie Kanału jest porównywalny do zdobycia Mount Everestu. Sponsorem wyprawy jest marka HAMMER.

– Kanał La Manche to najbardziej ruchliwy szlak wodny na świecie. Codziennie przepływa przez niego ponad 500 statków, a najkrótsza odległość między brytyjskim Dover, gdzie jestem, a francuskim Calais wynosi ok. 33 km. Poza odległością będę musiał zmierzyć się z narastającym zmęczeniem, wychładzającą ciało wodą o temperaturze ok. 15-17 stopni Celsjusza oraz silnymi prądami morskimi. Z tego względu wyzwanie “The Engish Channel Swim To HELP by Piotr Biankowski” zapowiada się bardzo emocjonująco – tłumaczy sam Piotr Biankowski, ekstremalny pływak.

Piotr na podjęcie próby i przepłynięcie Kanału ma czas od 29 czerwca do 9 lipca. Start planuje na czwartek/piątek w tym tygodniu. Ze sobą zabiera jedynie czepek, kąpielówki oraz 3-4 pary okularków – czyli to na co pozwala ponad stuletni regulamin wyzwania. Dotychczas, Kanał najszybciej pokonał Grimsey Trent w czasie 6 godzin i 55 minut (2012 rok). W Polsce rekord należy do Sebastiana Karasia i wynosi 8 h 48 minut (2015).

Biankowski nie płynie dla siebie i dla sławy, ponieważ podejmuje się tego wyzwania w szczytnym celu. Jego przeprawie towarzyszy zbiórka na rzecz podopiecznych Fundacji Ronalda McDonalda pomagającej rodzicom ciężko chorych dzieci. Szczegóły o wydarzeniu i zbiórce znajdują się na dedykowanej stronie wydarzenia, na portalu Facebook.com.

Piotr Biankowski jest ambasadorem i testerem HAMMER od 2017 roku.

Wakacje_z_myBand_LP_960x600
23.06.2021
HAMMER sponsorem Elizy Kuczyńskiej (Gala Babilon MMA23)
Eliza5mini
06.07.2021
Kumulacja promocji. Można zaoszczędzić nawet 300 zł!

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!