29.05.2020

mPTech wspiera medyków i potrzebujących

pomoc szpitalom

Od kilku miesięcy żyjemy i pracujemy w zupełnie zmienionych warunkach i na nowych zasadach. Codziennie obserwujemy rozwój i konsekwencje epidemii koronawirusa. Śledzimy działanie i walkę naszych bohaterów – pracowników placówek ochrony zdrowia – z COVID-19. Nie jesteśmy bierni, tym bardziej, że nasza firma ma wpisane w swoje DNA dbałość o dobro drugiego człowieka, w szczególności seniorów. Było więc oczywistym, że postaramy się w tych okolicznościach pomóc przekazując chociażby potrzebny sprzęt dla najbardziej potrzebujących. A my cieszymy się, że możemy pomagać.

Telefony i smartfony w służbie szpitali

Naturalnie, największego wsparcia wymagały szpitale, w szczególności te, które stały się jednoimiennymi placówkami w całości przekształconymi wyłącznie dla pacjentów z koronawirusem. Podczas wzmożonej pracy szpitali dotychczas użytkowane rozwiązania zostały wystawione na wyjątkową próbę, albo okazało się, że jest ich zbyt mało. W tych trudnych, wymagających czasach niezbędne stały się więc rozwiązania polepszające zdalny kontakt pomiędzy samymi pracownikami, jak i pracownikami ochrony zdrowia, a pacjentami. Z tego względu szczególnie przydatne stały się telefony i smartfony HAMMER o zwiększonej wytrzymałości i podwyższonej odporności, które nie tylko lepiej radzą sobie w pracy na pełnych obrotach, lecz też lepiej znoszą częste dezynfekowanie specjalnymi środkami. Dzięki naszym urządzeniom lekarze mogą więc sprawniej przekazywać kluczowe informacje dalej i być w stałym kontakcie z innymi zespołami. Co ciekawe, to nasi pracownicy zasygnalizowali, że brak telefonów utrudnia służbom medycznym szybką komunikację, dlatego dziękujemy za czujność. Pomocne, poza smartfonami i telefonami, okazały się także powerbanki, czy zestawy głośnomówiące wpierające obsługę izb przyjęć z triage.

Z tego względu na rzecz szpitali i służb ratunkowych przekazaliśmy łącznie: 40 telefonów i ponad 20 smartfonów myPhone oraz HAMMER, a także tablety SmartView i kamery Hykker IP Wi-Fi.

Nasze urządzenia działają w służbie szpitali we Wrocławiu (USK przy ul. Borowskiej oraz WSS przy ul. Koszarowej), a także w Zgierzu (WSS przy. Ul. Parzęczewskiej) i w Warszawie (MSWiA). HAMMERY usprawniają pracę także Grupy Ratownictwa PCK Kielce.

W poszczególnych akcjach łączyliśmy siły z partnerami: T-Mobile Polska przekazała kilkadziesiąt kart SIM, a TelForceOne S.A. swoje markowe rozwiązania.

Aplikacja 4family – aby być spokojnym o bliskich

Aplikacja 4family oraz unikalny telefon myPhone Halo Q 4family to dla nas kolejna ważna inicjatywa-projekt, którą postanowiliśmy wdrożyć, a właściwie przyspieszyć w tym czasie. Aplikacja została stworzona dla polepszenia i ułatwienia zdalnego kontaktu oraz opieki nad podopiecznymi, szczególnie seniorami. Okazało się, że 4family stało się szczególnie ważne teraz, gdy seniorzy, czyli najbardziej zagrożeni skutkami epidemii koronawirusa, są w większym stopniu zdani na siebie przez wskazaną izolację, przymusową kwarantannę i akcję #ZostańWdomu. Aplikacja. Funkcje aplikacji usprawniają bowiem wzajemny kontakt na odległość i dają pewność, że bliski wie gdzie przebywa starsza osoba, co też zwiększenia bezpieczeństwo.

4family umożliwia lokalizowanie położenia seniora lub podopiecznego, i z poziomu opiekuna pozwala zdalnie o niego dbać: przypominać mu np. o wizycie lekarskiej lub potrzebie zażycia leków i dodawać nowe kontakty – a to wszystko nawet na dużą odległość, co w czasie izolacji stało się kluczowe. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna w tej chwili w Google Play dla smartfonów z Androidem i zainstalowana na specjalnie oznaczonym telefonie myPhone Halo Q 4family dedykowanemu osobom starszym.

Jesteśmy dumni z tego projektu i cieszymy się, że zdążyliśmy wdrożyć go w czasie pandemii.
Cieszymy się też, że możemy udzielać potrzebnego wsparcia.

Dziękujemy lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom, – wszystkim tym, którzy każdego dnia walczą o zdrowie i życie naszych bliskich i nasze.

#mpTechdlaszpitala #mPTech #stopcovid19 #MożeszWięcej #pomagammedykowi #ŁączymySięwPomocy

Telefon stacjonarny na SIM-SOHO Line
21.05.2020
Rozdajemy maseczki w ramach promocji myPhone i 4family
Halo_Q_Maseczki_px_Slider_home_mobile
08.06.2020
Telefon stacjonarny na SIM (SOHO Line) – działanie i zalety

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!