18.04.2019

Jaki telefon dla seniora? Z przyciskiem ratunkowym

Jaki telefon dla seniora? Z przyciskiem ratunkowym

Telefon dla seniora w myPhone nazywany jest tak nie bez powodu. Urządzenia te są bowiem skrojone na miarę potrzeb osób starszych, posiadają proste, obrazkowe menu z wyraźną czcionką, duże klawisze wyspowe, których nie sposób pomylić, pojemną baterię zapewniającą długi czas działania na jednym ładowaniu oraz np. dodatkową stację ładującą lub radio, a także przycisk SOS.

Ten ostatni jest bezcenny, przydaje się gdy starsza osoba mieszka sama, lub choruje albo ma zaniki pamięci, ale wciąż jest aktywna, a także w razie nagłych wypadków. Co więcej, programowalny przycisk ratunkowy SOS może nawet uratować życie, o czym przekonała się Pani Antonina, którą napadnięto w domu. Wykorzystanie alarmowego klawisza postawiło lokalną policję na nogi, a ta w porę zdążyła schwytać rabusiów.

Tłumaczymy jak zaprogramować przycisk i w jaki sposób z niego korzystać w razie potrzeby. Przytaczamy wyjątkową historię pani Antoniny – 92-letniej staruszki, która otrzymała telefon myPhone od wnuczki, w prezencie pod choinkę.

Jaki telefon dla seniora – z przyciskiem SOS

Przycisk SOS daje poczucie bezpieczeństwa – odpowiednio zaprogramowany w razie niebezpieczeństwa czy zagrożenia życia umożliwia szybkie wysłanie wcześniej przygotowanej wiadomości do 5 bliskich osób oraz nawiązanie połączenia. Co istotne, w wielu sytuacjach może to okazać się zdecydowanie wygodniejsze i szybsze niż dzwonienie pod numer alarmowy 112.  A jaki telefon dla seniora posiada taką opcję? Posiadają ją modele myPhone z serii telefony dla seniora, telefony z klapką oraz pancerny telefon HAMMER Bow+.

(aktualizacja: maj 2021 r.)
Najpopularniejsze modele telefonów z przyciskiem SOS dostępne w naszym sklepie internetowym:
myPhone Halo Easy
myPhone Halo C
myPhone Halo Q
myPhone Twist 2
myPhone Rumba 2
pancerny HAMMER Bow+

Jak zaprogramować przycisk?

Aby skonfigurować przycisk SOS, wystarczy wejść w „Menu”, a następnie wybrać „Ustawienia” i „Ust. SOS”. W wyświetlonych opcjach należy kolejno: uaktywnić przycisk („Status”), wpisać numery, do których zostanie wysłane powiadomienie („Numery SOS”), wpisać zawartość SMS („Wiadomość SOS”) oraz włączyć lub wyłączyć dźwięk („Dźwięk SOS”) i gotowe!

Przycisk jest już aktywowany. Ważne jest to, że przycisk konfiguruje się raz, a telefon zapamiętuje ustawienia i jest zawsze gotowy w razie nagłego wypadku.

Jak korzystać z klawisza SOS?

Aby skorzystać z przycisku SOS, należy go dłużej przytrzymać – wtedy uruchomia się alarm dźwiękowy (telefon włącza syrenę alarmową), a jednocześnie sam, automatycznie wysyła SMS z treścią powiadomienia i podejmuje próbę dodzwonienia się pod podane wcześniej numery.

Do podanych numerów można dodać kogoś bliskiego z rodziny i odpowiednie służby. Ważne jest jednak, aby nie używać przycisku bez potrzeby.

Telefon uratował babcię

Pani Antonina – 92-letnia mieszkanka Moszowic (Dolny Śląsk) w czasie, gdy miała wydarzyć się niżej opisana historia, jak gdyby nigdy nic przygotowywała obiad. Nie wiedziała, że za chwilę wydarzy się coś co później obiegnie całą wieś i będzie tematem artykułów kilku dzienników. W jednej chwili, w drzwiach domu Pani Antoniny stanęła kobieta z propozycją zakupu firan. W tym samym czasie druga już plądrowała jej mieszkanie. Gdy nasza bohaterka zorientowała się co się dzieje użyła specjalnego przycisku w swoim telefonie i zaczęła krzyczeć. Zawył alarm przypominający policyjne syreny, który wystraszył złodziejki, a służby zareagowały na tyle szybko, że udało się je schwytać. Dzięki temu Pani Antonina nie tylko ustrzegła się przed kradzieżą dobytku, lecz też pomogła schwytać grupę rabusiów grasującą w regionie od pewnego czasu. Po wszystkim mówiła – „uratował mnie telefon komórkowy”, a był to właśnie myPhone.

Lubimy historie ze szczęśliwym zakończeniem i wierzymy, że przycisk ratunkowy SOS jest naprawdę przydatny.

Więcej informacji o telefonach dla seniora.

Więcej o opisanej sytuacji w artykule z Głosu Głogowa:

Telefon dla seniora z przyciskiem ratunkowym

art.: Głos Głogowa

04.04.2019
myPhone z wiosenną promocją. Modele taniej do 100 zł
wiosenna wyprzedaż telefonów
07.05.2019
myPhone i HAMMER na targach Electronics Show 2019 [wideo]

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!