06.09.2022

Jak być bardziej eko? 10 kroków, które pomogą Ci zadbać o środowisko

Proste praktyki, aby być bardziej oszczędnym i eko

Małe kroki, wielkie zmiany. Jak być bardziej eko?

Powszechnie wiadomo, że warto ograniczyć zakupy używek, czy dodatków typu „widzi-mi się”, bądź tych jednosezonowych. Że warto zamienić reklamówkę na tekstylną torbę, zrezygnować z jednorazowych naczyń, słomek czy opakowań do dań na wynos/diety pudełkowej. To samo tyczy się grilli jednorazowych, kawy w kapsułkach, aluminiowej folii…. Wszystkie z nich można zastąpić bardziej trwałymi odpowiednikami wielokrotnego użytku. Przykładowo: wodę butelkową (w plastiku) warto zastąpić taką z dzbanka z filtrem.

Należy robić przemyślane zakupy, z kartką w ręce (kupując to co naprawdę niezbędne) oraz kupować to co dobrej, sprawdzonej jakości, aby mieć większą pewność co do tego, że posłuży dłużej i lepiej. Należy ograniczyć zużycie wody.

10 kroków, które pomogą Ci zadbać o środowisko

Zacznij od poniższych praktyk, aby pomóc planecie.

  1. Wybieraj produkty w opakowaniach bardziej przyjaznych dla planety, w opakowaniach które zostały wykonane z surowców wtórnych i znów można poddać recyclingowi.
  2. Sprzedaj lub oddaj komuś ubrania, których nie używasz. Daj im drugie życie. To samo zrób z innymi przedmiotami: meblami, sprzętem. A jeżeli musisz je wyrzucić, odłóż je do odpowiedniego kontenera.
  3. Wybieraj produkty sprawdzone, z dobrych materiałów. Istnieje szansa, że będą one po prostu dłużej służyły. Podobnie jest w przypadku wzmocnionych telefonów i smartfonów HAMMER. Są one zaprojektowane tak, aby mogły działać dłużej, niezależnie od warunków użytkowania. A to dzięki bardziej odpornej konstrukcji na wodę i pył oraz ewentualne upadki.
  4. Dbaj o rzeczy, które już masz. Piorąc je krótko i w niższej temperaturze np. 30 stopni przedłużysz ich życie. Podobnie z innymi elementami: kupując smartfon od razu zatroszcz się o szkło ochronne czy etui. Użytkowany sprzęt serwisuj, konserwuj i impregnuj…
  5. Czasami mniej oznacza więcej. Warto więc zastanowić się, czy nie lepiej kupić 1 telefonu/smartfona z Dual SIM jak myPhone zamiast 2, albo 2 par porządnych spodni zamiast 8 słabszej jakości.
  6. Staraj się nadawać przedmiotom nowe funkcje. Stary, nawet połowicznie sprawy smartfon może służyć jako domowy router wi-fi, albo nawigacja. Opona może posłużyć jako siedzisko czy huśtawka, a stara paleta jako stolik. Masz inne pomysły? Podobnych rozwiązań jest wiele.
  7. Naprawiaj, co się da. Zanim wyniesiesz na śmietnik zużyty sprzęt czy jakiś mebel, zastanów się, czy nie da się go naprawić bądź odnowić.  W ten sposób oddalisz od siebie kolejne duże wydatki związane z zakupem nowości i oszczędzisz planetę. Nasz serwis urządzeń też jest do Twojej dyspozycji.
  8. Zbieraj deszczową wodę, korzystaj z odnawialnych źródeł energii.
  9. Czerp z dobrodziejstw ziemi np. uprawiając swój ogródek. Naturalnie, każda z tych praktyk wiąże się początkowo z inwestycją, ale zwykle się opłaca.
  10. Wybieraj używane rozwiązania / produkty z drugiej ręki. Te często są dobrej, sprawdzonej jakości, a nawet niemal jak nowe. Dziś kupowanie w lumpeksach nie jest powodem do wstydu, a świadomą decyzją, zarówno ekonomiczną jak i ekologiczną.

Rzeczy te, mimo że z drugiej ręki to często są swoistymi perełkami, których nie sposób znaleźć w „sieciówkach”. Podobnie ze sprzętem – rozważ, czy nie wybrać czegoś wcześniej używanego, zamiast nowego. Sprzęt możesz znaleźć w lombardzie, bądź na internetowych aukcjach. Jako mPTech też prowadzimy sprzedaż używanych sprzętów i sprzętów powystawowych czyli tzw. outlet. Dajemy urządzeniom drugie życie i jednocześnie chronimy planetę.

Polecamy outlet mPTech

Co więcej, ponowne, lub dalsze wykorzystywanie naprawionego sprzętu sprawia, że działa tzw. zamknięty obieg bez konieczności ciągłego „doprodukowywania” nowych rzeczy.

Masz inną poradę, pomysł? Daj nam znać!

Chcesz przeczytać o tym, co jeszcze robimy dla dobra środowiska? Polecamy zakładkę o eko-działaniach mPTech.

Podsumowując: To od nas, tu i teraz zależy to jaka jest kondycja środowiska. Co więcej, dbając o środowisko, wcielając powyższe praktyki w życie – zadbasz nie tylko o ekologię lecz też o zawartość swojego portfela. Trzeba brać sprawy w swoje ręce – przecież to nasza ziemia!

Promo_HAMMER_słuchawki
24.08.2022
O technologii w turystyce - przed nami kolejne spotkanie „Niech mnie szlak” [25.08]
1661166606694mini
09.09.2022
HAMMER rozdaje słuchawki. Skorzystaj z promocji!

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!