18.12.2020

HAMMER sponsorem wyprawy Tomka Kuczyńskiego na Khosar Gang

Tomek Kuczyński – globtroter i alpinista wyrusza niebawem w samotną wyprawę na Khosar Gang, szczyt w Pakistanie o wysokości 6400 m n.p.m. Jak dotąd wierzchołek tej góry nie został jeszcze zdobyty zimą. Start ekspedycji już 10 stycznia. Tytularnym sponsorem wyprawy jest marka HAMMER.

Cała wyprawa „HAMMER KHOSAR GANG WINTER EXPEDITION” zapowiada się emocjonująco i fantastycznie. Czuję, że wszystko to, co do tej pory robiłem – treningi, zdobyte doświadczenie wspinaczkowe i umiejętność przetrwania w wymagających warunkach – pozwolą mi z sukcesem podjąć to wyzwanie. Jestem gotowy, a bez wsparcia marki HAMMER to wszystko mogłoby się nie udać – tłumaczy Tomek Kuczyński.

Tomek Kuczyński to globtroter, alpinista, organizator licznych ekspedycji. Ma za sobą wiele wypraw, w tym przez Syberię i na Spitsbergen oraz na alpejskie 4-tysięczniki, w tym na Mont Blanc. Te ostatnie realizuje w ramach indywidualnego przedsięwzięcia – #project82 mającego na celu zdobycie jako pierwszy Polak wszystkich szczytów w Alpach o wysokości 4 tys. m n.p.m i wyższych. Na co dzień prowadzi szkolenia survivalowe, a także kursy wspinaczkowe oraz z pierwszej pomocy. Jest ambasadorem i testerem HAMMER od początku 2019 roku.

Khosar Gang (różne formy pisowni: Koser Gunge, Kosser Gunge) to szczyt w Pakistanie o wysokości 6400 m n.p.m. Nie jest on najpopularniejszym celem obieranym przez wspinaczy. Mimo, że wytyczona droga na szczyt w porze wiosna-jesień jest stosunkowo dobrze znana, to prawdopodobnie zimą jeszcze nikt go nie zdobył. Chce to zmienić właśnie Kuczyński w samotnej wyprawie w stylu alpejskim, tzn. „na lekko”, samodzielnie przenosząc cały potrzebny sprzęt. Co ważne, wyprawa poświęcona jest pamięci st. chor. sztab. Andrzeja Rozmiarka, żołnierza 12 BZ, który zginął podczas IV zmiany w Afganistanie.

Przygotowania, przebieg wyprawy oraz pozycję Tomka Kuczyńskiego (dzięki lokalizatorowi SPOT) w trakcie ekspedycji można śledzić na fan page’ach Tomka oraz HAMMERA.

Zyczenia Swiateczne 2020
10.12.2020
Ruszyła świąteczna promocja HAMMER. Do zgarnięcia 200 zł na zakupy
HAMMER święta2
21.12.2020
Wesołych Świąt!

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!