28.04.2022

[eko] Nowe opakowania smartfonów bardziej przyjazne dla środowiska

Papierowe kubki niemal całkowicie zastąpiły te plastikowe, do łask wracają słoiki, w których coraz częściej sprzedaje się np. jogurty… Powszechnie rezygnuje się z jednorazowych naczyń i plastikowych toreb zastępując jest eko opakowaniami lub opakowaniami zrównoważonymi. Podobnie u nas – w mPTech – wprowadzamy produkty w opakowaniach o znacznie mniejszej objętości niż dotychczas, pozbawione folii i plastiku. W takich opakowaniach dostępne są już modele HAMMER Explorer Plus Eco oraz HAMMER Energy 2 Eco. Co to znaczy dla nas, dla Klientów i środowiska?

Według rozmaitych szacunków i źródeł, powszechność i umasowienie opakowań w skali jaką obserwujemy teraz, sprawia, że stanowią one niemal 1/3 wszystkich generowanych przez nas odpadów. Przy czym – wiele z nich, w tym te, które generują przesyłki e-commerce, są również efektem tego, że opakowania są zbyt duże i wciąż zawierają wypełniacze z plastiku. To wszystko przekłada się pośrednio na większą emisję dwutlenku węgla, produkcję odpadów i szkodliwych substancji. W efekcie, racjonalna gospodarka opakowaniami odgrywa aktualnie kluczową rolę w procesie ochrony środowiska. To także ogromne wyzwanie dla nas społeczeństwa jak i dla samych producentów.

Opakowania ekologiczne – to nie moda, to konieczność

Większość z nas przyzna, że ilość aktualnie wytwarzanych odpadów jest duża, zbyt duża. Samo tempo w jakim zapełniają się domowe pojemniki na odpady jest porażająca – w efekcie, problem przybywającej ilości odpadów jest dziś jednym z największych zagrożeń dla środowiska, z czego coraz większy udział tych odpadów stanowią właśnie plastikowe opakowania. Odpowiedzią na ten problem są m.in.: sortowanie odpadów i ograniczenie ich produkcji. Rozwiązaniem wspierającym drugą z praktyk jest właśnie stosowanie eko opakowań.
Wobec tak dużego problemu, opakowania ekologiczne to już nie chwilowy trend, czy moda, lecz konieczność. Na szczęście nasza świadomość w tym zakresie rośnie i coraz więcej osób postępuje bardziej racjonalnie – tzn. mając wybór pomiędzy podobnymi produktami jesteśmy bardziej skłonni wybrać te, które są oferowane w eko opakowaniach.

Opakowania eko, czyli jakie?

W mPTech wprowadzamy produkty w eko opakowaniach. Zamieniliśmy doceniane przez Klientów i recenzentów opakowania metalowe (puszki), na minimalistyczne pudełka z biodegradowalnego papieru, które doceni planeta.
Myśl o ekologii w tym aspekcie rozpoczyna się już na etapie projektowania opakowania (wymiary, rozmieszczenie komponentów) i wyboru fabryki do zlecenia ich produkcji. To znaczy, że:

– preferujemy drukarnie/pracownie, dla których ekologia też jest ważna, mają wdrożone „dobre praktyki” w tym aspekcie, które podczas produkcji opakowań zużywają mniej energii i pozostałych zasobów,
– zoptymalizowaliśmy wymiary opakowań – teraz są one skrojone na miarę, bardziej minimalistyczne, bez pustych przestrzeni i wypełniaczy. W efekcie znacząco zmniejszyła się objętość i waga opakowań, dzięki czemu zmniejsza się ich ślad węglowy (efektywność transportowa opakowań).
– są wykonane z papieru o niższej gramaturze, a to oznacza, że materiały, z których są wykonane mogą być odzyskiwane w procesie recyklingu, bądź też podlegać szybszemu rozkładowi,
– zrezygnowaliśmy z wielomateriałowości stanowiącej bariery w recyklingu; – tam gdzie to możliwe zrezygnowaliśmy całkowicie, lub niemal całkowicie z folii i plastiku, a także z uszlachetnień.
– stosujemy eko-tusz tj. soy-ing (z nasion soi, w 100% biodegradowalny), który również daje pełne spektrum możliwości wybarwienia, a jest bardziej przyjazny środowisku.

Tak powstało opakowanie zrównoważone mPTech. Dzięki tym zabiegom, wyprodukowanie opakowań nie obciąża tak naszego środowiska, a możliwości recyklingu wzrastają.
Ważne: jednocześnie nowe opakowania HAMMER zachowały kluczowe właściwości, jak i funkcjonalność. Kolejne modele w opakowaniach eko już wkrótce.

Chcesz przeczytać o tym, co jeszcze robimy dla dobra środowiska? Polecamy zakładkę o eko-działaniach mPTech.

opakowania

First Communion – portrait
20.04.2022
Wywiad z Dariusem Robinsonem, graczem Panthers
Darius_mini
01.05.2022
Poradnik 2022: Jaki prezent na Komunię w kwocie do 800 zł?

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!