27.09.2018

Czy to telefon robi zdjęcia? Za nami pierwszy w Polsce Festiwal Fotografii Mobilnej


mPTech, właściciel marki myPhone, jako jedyny producent smartfonów wsparł Festiwal Fotografii Mobilnej „Yes I’m Mobile”. Razem z organizatorami – członkami stowarzyszenia Mobile Photo Trip, udowodniliśmy, że to nie telefon robi zdjęcia. Tematowi poświęcony został panel dyskusyjny, a w dalszej części spacer fotograficzny, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli przekonać się, jakie możliwości daje myPhone Prime 18×9 LTE. Zobaczcie, jak było!

Na panel dyskusyjny pt. „To nie telefon robi zdjęcia” we wrocławskiej kawiarni „RECEPCJA”, przybyło niemal pięćdziesiąt osób. Każdy z różnymi doświadczeniami i umiejętnościami fotograficznymi, ale z jednym celem – aby poznać odpowiedź na stawiane pytania i tezy przez prowadzącego i organizatora Festiwalu – Damiana Kostkę.

To nie telefon robi zdjęcia

„Ze swoim zdjęciem każdy jest związany emocjonalnie i często jest tak, że to własne zdjęcia podobają nam się najbardziej, niezależnie od tego czym zostały zrobione.” I „to czy są one wykonane smartfonem za 500 zł czy 5000 zł przestaje mieć kompletne znaczenie” – można było słyszeć podczas dyskusji. Wielu ludziom ciężko nadążyć za technologią, a na flagowy model mało kto może sobie pozwolić. Mało tego, okazuje się, że cena smartfonu nie zawsze idzie w parze z jakością zdjęć, które oferuje jego aparat. W efekcie, najczęściej powtarzanymi zdaniami podczas panelu były takie, których wydźwięk był jednoznaczny: „przede wszystkim to osoba, która obsługuje telefon robi zdjęcia. To człowiek jest odpowiedzialny za koncepcję i wizję tego co chce uchwycić.”

Istotne jest również, aby poznać funkcje i możliwości aparatu w telefonie, w celu maksymalnego wykorzystania jego potencjału. „Bo każdy aparat jest na tyle dobry, na ile umiemy go wykorzystać.” A jak zwykło się mówić – „najlepszy aparat to ten, który mamy przy sobie”.

Podsumowując, bombardowani hasłami reklamowymi o sztucznej inteligencji w aparatach, coraz to lepszych funkcjonalnościach, czasami zapominamy o człowieku, jego kreatywności, wrażliwości i pomysłach. Bo przecież to nie sprzęt robi zdjęcie tylko jego posiadacz. Potwierdził to sam Damian Kostka, którego zdjęcia wykonane modelem myPhone Prime 18×9 LTE wzbudziły ogromne wrażenie. Zresztą, sprawdźcie sami, oglądając zdjęcia pod wpisem.

Spacer fotograficzny z myPhone

O możliwościach fotograficznych modelu myPhone Prime 18×9 LTE przekonali się także uczestnicy spaceru warsztatowego przygotowanego przez markę myPhone. Grupa ponad 20 osób w czasie niemal trzech godzin przeszła z Nadodrza, przez Wyspę Młyńską i Rynek, aż do Dzielnicy Czterech Wyznań, w trakcie fotografując dzisiejszy Wrocław.
Podczas warsztatów uczestnicy używali modelu myPhone Prime 18×9 LTE, a ich imponujące efekty można zobaczyć na Instagramie. Wystarczy wyszukać hashtagami: #prime18x9lte oraz #yesimmobileprime (już wkrótce także na facebook.com/myPhone.Mobile).

Zachęcamy również do obejrzenia wideo-relacji ze spaceru:

Wrocławski Festiwal Fotografii Mobilnej „Yes I’m Mobile” to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Imprezie towarzyszyły liczne wystawy, prelekcje, warsztaty oraz spacery fotograficzne prowadzone przez profesjonalistów. W trakcie rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny w pięciu kategoriach: architektura, krajobraz/natura, fotografia uliczna, portret/autoportret, mobile art. Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Photo Mobile Trip. Zajmuje się ono koordynacją spacerów fotograficznych w całym kraju oraz jednoczy wszystkich fanów robienia zdjęć smartfonem i poszukiwaczy ciekawych kadrów.

myPhone, polska marka smartfonów, której właścicielem jest mPTech, jest partnerem technicznym wydarzenia.

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip

fotografia mobilna - Photo Mobile Trip
Autor: Damian Kostka, Photo Mobile Trip (zdjęcia: Katowice, Żyrardów, Wrocław)

2018-10-HAMMER Patriot – odporny telefon
19.09.2018
Ruszyła kampania telewizyjna myPhone Prime 18x9 LTE
myphone-prime-18×9-Face-ID
19.10.2018
Debiutuje HAMMER Patriot – odporny telefon w całości zaprojektowany w Polsce

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!