22.04.2020

Aplikacja 4family do opieki nad bliskimi. Lokalizuj podopiecznych i pomagaj

Udostępniliśmy aplikację mobilną 4family, która jest propozycją dla wszystkich chcących jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo bliskich, szczególnie seniorów, czyli najbardziej zagrożonych skutkami epidemii koronawirusa. Aplikacja sprawdzi się też w opiece nad dziećmi, a wszystko to dzięki licznym funkcjom jakie posiada m.in.: zdalne lokalizowanie podopiecznego, przesyłanie komunikatów głosowych i tekstowych, a także alertów SOS. Najważniejsze, aplikacja 4family jest bezpłatna, dostępna w tej chwili w Google Play dla smartfonów z Androidem. Poza tym jest też zainstalowana na specjalnie oznaczonym telefonie myPhone Halo Q 4family dedykowanemu osobom starszym. System jest rozwojowy, a w przyszłości, dla wykorzystania jego pełnego potencjału, zamierzamy udostępnić inne kompatybilne z aplikacją i pozostałymi urządzeniami rozwiązania.

Aplikacja 4family do opieki nad bliskimi

Aplikacja mobilna pomocna w opiece nad bliskimi

Seniorzy w obliczu postępującej pandemii i obostrzeń, muszą polegać jeszcze bardziej na sobie, a przymusowa kwarantanna może rodzić poczucie samotności. Dodatkowo, zdarza się, że zarówno starsze osoby jak i dzieci, muszą zmierzyć się z trudnymi sytuacjami, bezradnością, zapominaniem o ważnych sprawach.
Przygotowaliśmy i udostępniliśmy aplikację mobilną o nazwie 4family, aby temu wszystkiemu zapobiec, a przynajmniej polepszyć kontakt i otoczyć najbliższych jeszcze większą troską. Za sprawą aplikacji można więc lokalizować położenie podopiecznego i zdalnie o niego dbać – a to wszystko nawet na dużą odległość, bez ciągłego zdzwaniania się. O aplikacji powstała też specjalna strona internetowa: app4family.eu.

Zintegrowane urządzenia: opiekun i podopieczny

Aplikację 4family można zainstalować na dowolnym smartfonie z systemem Android 5.0 lub nowszym i to świetne rozwiązanie dla opiekunów. Z drugiej strony, dla wygody i z myślą właśnie o bliskich osobach w podeszłym wieku, przygotowaliśmy telefon klasyczny tj. znany już myPhone Halo Q z aplikacją 4family.
W konsekwencji opiekun ze swojego smartfona może kontaktować się z bliskim, lokalizować jego położenie i zarządzać funkcjami telefonu podopiecznego – tj. myPhone Halo Q 4family. W przyszłości zamierzamy udostępnić kolejne kompatybilne urządzenia takie jak: smartband, smartwatch oraz następny klasyczny telefon myPhone.

4family okiem opiekuna

Aplikacja ułatwiająca opiekę nad rodziną pozwala z poziomu opiekuna i w sposób zdalny na:
• pomoc bliskiemu w obsłudze telefonu np.: w ustawieniu przypomnienia o wizycie u lekarza, zapisaniu kontaktu na telefonie podopiecznego, monitorowaniu stan baterii jego urządzenia, co w razie potrzeby pozwala przypomnieć mu o jej naładowaniu.
• lokalizowanie, a więc sprawdzenie, gdzie w chwili obecnej znajduje się podopieczny za pomocą przybliżonej i niezawodnej lokalizacji GSM.
• wysyłanie do podopiecznego krótkich wiadomości głosowych i tekstowych. Opiekun może również odbierać alerty SOS lub powiadomienia od podopiecznego uzyskując w ten sposób możliwość szybkiej reakcji.

Aplikacja okiem podopiecznego (seniora, dziecka)

Aplikacja jest także pomocna dla samych podopiecznych: dziecka, rodzica lub dziadka, którzy zyskują:
• zdalną pomoc od opiekuna w zarządzaniu telefonem, jego ustawieniami i kontaktami.
• szersze spektrum możliwości w kontakcie podopiecznego i opiekuna – ten pierwszy dzięki 4family zyskuje opcję odbierania i wysyłania wiadomości głosowych z poradami lub wskazówkami/powiadomieniami.
• możliwość wysyłania alertów SOS w razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia.
• bieżące wsparcie w zakresie swojego położenia oraz lokalizacji.

Wreszcie aplikacja umożliwia tworzenie licznych grup kontaktów dla wielu osób. Muszą one wszystkie korzystać z aplikacji i kompatybilnych z nią urządzeń. Niezależnie – to opiekun zawsze jest posiadaczem smartfona z 4family, który ma najwięcej możliwości jeżeli chodzi o zarządzanie i wgląd w prostsze urządzenia będące w posiadaniu podopiecznych.

Ważne: warunkiem korzystania z aplikacji 4family jest aktywna transmisja danych w telefonie. Bieżące działanie aplikacji 4family potwierdza wyświetlanie się jej logo tj. czterolistnej koniczyny na ekranie urządzenia mobilnego oraz w pasku powiadomień.

Więcej o aplikacji, urządzeniach kompatybilnych i o tym jak zacząć z niej korzystać, znajduje się na stronie app4family.eu. Polecamy również zapoznać się z modelem myPhone Halo Q 4family. Telefon dostępny jest teraz także w T-Mobile.

myphone i hammer u operatoró
21.04.2020
HAMMER Energy 18x9 z T-Mobile zyskuje VoLTE i VoWiFi
Energy 18x9_VoLTE-i_VoWiFi
08.05.2020
Smartfon na abonament czy telefon na kartę? myPhone i HAMMER w ofercie czterech sieci

Bądźmy w kontakcie

Odwiedź nas na Facebooku
Opłaca się zostać z nami na dłużej!
Zapisz się na nasz newsletter
Zero spamu, tylko ciekawe treści

Dziękujemy za zapisanie się na nasz newsletter!