23.05.2018
Smartfony z ekranem 18:9: duży, większy, najwygodniejszy
5 zalet nowego wymiaru

smartfony 18:9 - zalety

Smartfony z wyświetlaczem w formacie 18:9 stały się symbolem ewolucji technologicznej, z jaką dawno nie mieliśmy do czynienia. W jej wyniku urządzenia oferują zgrabną i nowoczesną stylistykę, która ma wiele praktycznych zastosowań. Modele z panoramicznym ekranem są bardziej dostosowane do aktualnych potrzeb użytkowników takich jak: wielozadaniowość, surfowanie po internecie, oglądanie filmów czy korzystanie z mediów społecznościowych.

„Kto raz skorzysta ze smartfona z ekranem 18:9, nie będzie chciał wrócić do starego” – to zdanie podziela właściwie każdy, kto choć chwilę miał model z panoramicznym wyświetlaczem w rękach. Urządzenia o takiej specyfikacji to nowość na rynku, która może z czasem wyprzeć modele z tradycyjnymi ekranami w formacie 16:9.

Smartfony z ekranem 18:9 – zalety

1. Więcej użytecznego obszaru czyli mniej skrolowania

Telefony z panoramicznym ekranem 18:9 oferują większą powierzchnię roboczą. Oznacza to, że są one lepiej przystosowane do podjęcia wielu zadań i przyswojenia treści w jednym czasie. Na proporcjonalnie dłuższym ekranie od standardowego (16:9), mieści się po prostu więcej wertykalnych treści – więcej linijek tekstu, więcej pozycji kontaktów czy obrazu. Jest to wygodniejsze właściwie w każdym aspekcie użytkowania, począwszy od wymiany korespondencji na komunikatorze, przez czytanie artykułów w przeglądarce, aż po… korzystanie z trybu multi window, czyli dzielonego ekranu.

2. Multi window, multitasking przy niewielkich gabarytach

Oznacza to, że taki ekran wspiera produktywność – łatwiej kopiować linki, powielać treści i pracować na wielu aplikacjach jednocześnie, co przyda się w pracy. Co ważne, efekt ten uzyskano przy zachowaniu niewielkich wymiarów obudowy. Przykładowo: w modelu myPhone Pocket 18×9, który ma niemal identyczne wymiary jak Pocket 2 z 4,5-calowym ekranem, zastosowano aż 5 calowy wyświetlacz.

3. Poręczność smartfona, którą doceniasz

Konsekwencją zastosowania ekranu w formacie 18:9 jest zmiana gabarytów telefonu, przez co jest on bardziej podłużny. W efekcie smartfon z panoramicznym ekranem lepiej leży w dłoni, a w wielu przypadkach można obsługiwać go jedną ręką, czego nie sposób uczynić w trakcie użytkowania modeli z większymi wyświetlaczami w formacie 16:9. To w dużym stopniu wpływa na wygodny chwyt i komfort obsługi telefonu.

4. Design, który zniewala

Smartfon 18×9 po prostu wygląda lepiej. Zmniejszone ramki, przy jednoczesnym zastosowaniu ekranu Full Screen i zachowaniu obudowy slim, dają poczucie wyjątkowości. W efekcie model sprawia bardzo dobre wrażenie, co nie uchodzi uwadze nawet tym osobom, które dotychczas nie przykuwały tak dużej uwagi do wyglądu urządzeń. Zastosowanie ekranu Full Screen, przy jednoczesnym zmniejszeniu ramek i zachowaniu obudowy slim, sprawia, że modele są eleganckie, nietuzinkowe i nowoczesne.

5. Lepsze wrażenia, mocniejsze doznania

Oglądanie filmów, granie w gry, przeglądanie zdjęć – teraz wszystko jest bardziej czytelne i niemalże jak na dłoni – w przenośni i dosłownie. Aplikacja YT oraz twórcy gier dostosowują treści do nowego formatu, dzięki czemu ich konsumpcja jest nieziemsko satysfakcjonująca. Dlaczego? Chociażby dlatego, że proporcje 18:9 są znacznie bliższe tym kinowym – 21:9. Ponadto, więcej miejsca w poziomie to większa ilość miejsca na wirtualne przyciski, gameplay i szersze pole widzenia. Z tego względu oczywiste jest, że wirtualna rozrywka wkracza na kolejny poziom, jest bardziej wciągająca i dostarcza jeszcze więcej wrażeń.

Smartfony z ekranem 18:9 to nie tylko chwilowa moda, ale kolejny krok technologicznej ewolucji. Stąd nasuwa się prosty wniosek – jeśli szukasz dziś nowego telefonu, ekran 18:9 powinien być jednym z twoich głównych kryteriów. Tym bardziej, że to co dotychczas było zarezerwowane jedynie dla najdroższych modeli, jest już bardziej dostępne i w przystępnych cenach. Wypróbuj nowe smartfony myPhone takie jak: Pocket 18×9, FUN 18×9 czy Prime 18×9 w wersji LTE lub 3G, a odkryjesz jeszcze więcej zalet nowych smartfonów.

Pozostałe aktualności

22.05.2018
Android 7.0 Nougat dla HAMMERA Energy
news image

Przygotowaliśmy aktualizację systemu do Android 7.0 Nougat. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją upgrade’u oraz zwiększenia funkcjonalności i bezpieczeństwa swojego modelu.

Czytaj więcej
21.05.2018
Rusza kampania promująca smartfony 18:9
news image
23 maja startuje kampania telewizyjna promująca modele myPhone z nowej linii smartfonów z panoramicznymi ekranami 18:9. Działania wspiera akcja przedsprzedażowa, w ramach której dodajemy do urządzeń 3-letnią gwarancję i prezent gratis. Spot komunikuje nasze nowości z wyświetlaczami Full Screen, czyli: dostępny już myPhone Pocket 18x9 oraz dwa modele w przedsprzedaży: myPhone FUN 18x9 i myPhone...
Czytaj więcej
26.04.2018
Prezent na Komunię Świętą. Idealne pomysły dla chłopca i dziewczynki [2018]
news image

I Komunia Święta to ważna uroczystość kościelna, której zwykle towarzyszą świąteczna oprawa, rodzinne spotkanie i… prezenty. Nowy smartfon, czy tablet – zawsze cieszą i są na czasie. Spieszymy z pomocą i podpowiadamy, jaki prezent na komunię kupić, w zależności od budżetu, jakim dysponujemy!

Czytaj więcej
11.04.2018
HAMMER na targach eRobocze Show w Sosnowcu
news image

Pokazy sprzętów, widowiskowe zawody i testy maszyn roboczych – te i inne atrakcje czekają na uczestników imprezy pt. eRobocze Show, która odbędzie się 14 kwietnia w Sosnowcu. Na wydarzeniu nie zabraknie HAMMERA – lidera pancernych telefonów.

Czytaj więcej
04.04.2018
HAMMER z tytułem Męska Marka Roku 2018!
news image

Tytuł Męska Marka Roku 2018 dla HAMMER! Kto zna naszą markę ten wie, że wyróżnienie to tylko potwierdza jego dużą odporność i silnego charakteru. HAMMER to przecież numer jeden wśród pancernych telefonów w Polsce.

Czytaj więcej
30.03.2018
Pięknych Świąt Wielkanocnych!
news image

Z okazji Świąt Wielkanocy składamy najlepsze życzenia, niech u Państwa zagości prawdziwie rodzinna atmosfera pełna ciepła i miłości.

Czytaj więcej
Zobacz więcej