12.06.2019
Jaki dobry telefon z Dual SIM? myPhone i HAMMER

Jaki dobry telefon z Dual SIM

Telefon Dual SIM, czyli ze slotami na dwie karty SIM, to bardzo praktyczne i popularne rozwiązanie, szczególnie w Polsce. Pozwala korzystać na jednym urządzeniu z dwóch numerów jednocześnie np. służbowego i prywatnego, co jest przydatne nie tylko w Polsce lecz też podczas wyjazdów zagranicznych. Dobry telefon z Dual SIM pozwoli nam z powodzeniem zrezygnować z noszenia dwóch telefonów – wystarczy jeden. Ta opcja znajduje się w niemal większości modeli myPhone oraz HAMMER. Przedstawiamy czym charakteryzują się i różnią poszczególne tryby Dual Sim: aktywny, pasywny oraz standby. Ich znajomość jest szczególnie ważna, jeżeli wybór telefonu/smartfona jest dla nas ważny właśnie ze względu na tę funkcję.

Korzystanie z Dual SIM pozwala na jednym telefonie odbierać SMS-y i połączenia głosowe z dwóch różnych numerów. I takie rozwiązanie przydaje się zarówno w telefonach prywatnych, jak i służbowych – a docenią to osoby, które korzystają nawet z usług dwóch różnych operatorów, a także podczas wyjazdów zagranicznych. Przykładowo – korzystanie na telefonie z Dual SIM z karty zakupionej w danym Państwie np. podczas wakacji, znacząco ułatwia życie i obniża koszty. Jednak to, czy obie karty są aktywne w tym samym momencie czy nie, zależy od trybu Dual SIM, a najbardziej praktycznym rozwiązaniem ze wszystkich jest Dual Sim aktywny.

Jaki rodzaj Dual SIM jest najlepszy?

Dual SIM aktywny (active)

W tym wariancie obie karty pozostają aktywne przez cały czas, co pozwala na korzystanie z dwóch numerów równocześnie, dlatego dla wielu osób może to być najlepszy i najbardziej godny polecenia rodzaj Dual SIM. A jest to możliwe dzięki dwóm antenom GSM wbudowanym w telefonie/smartfonie. Przykładowo, gdy rozmawiamy z kimś przez jeden numer, a inna osoba zadzwoni na drugi, to możemy na chwilę zawiesić jedną rozmowę i rozpocząć drugą, a następnie znów wrócić do pierwszej. Przydatna opcja, prawda?

Dual SIM czuwający (standby)

Ten tryb jest równie popularny i przydatny co aktywny. Funkcja standby sprawia bowiem, że obie karty SIM z różnymi numerami pozostają aktywne, ale do momentu, w którym jedna z kart staje się zajęta np. przez połączenie głosowe. Po zakończeniu rozmowy drugi, zajęty wcześniej numer aktywuje się automatycznie i znów do dyspozycji są obydwa numery.

WAŻNE: większość modeli myPhone oraz HAMMER: smartfony z Dual SIM oraz telefony z Dual SIM, jest właśnie wyposażona w Dual SIM w wersji standby. Należą do nich m.in.: Prime 3, FUN 8, FUN 7 LTE, FUN 6 Lite, 6310, Maestro, Halo Q, a także HAMMER Patriot, Blade 2 PRO, Energy 18×9, HAMMER 4, czy Active 2 LTE.

Dual SIM pasywny (passive)

Ten rodzaj Dual SIM choć może wydawać się mniej praktyczny co do idei, to jednak też ma sporo zwolenników i jest przydatny. Spośród dwóch numerów, które mamy do dyspozycji, sami wybieramy który z nich w danym czasie ma być aktywny. Funkcja w tym wariancie przede wszystkim ogranicza noszenie dwóch telefonów do jednego, ale przy jednoczesnym niemal całkowitym rozdzieleniu numerów.

W tym miejscu warto wspomnieć o takim rozwiązaniu jak: Dual SIM hybrydowy. Jest to rozwiązanie stosowane w wielu telefonach i daje możliwość umieszczenia drugiej karty SIM, ale wyłącznie zamiast karty pamięci microSD. Decydując się na takie urządzenie należy się więc zdecydować, co jest istotniejsze dla nas – druga karta SIM do obsługi kolejnego numeru czy większa ilość miejsca na dane.

Pozostałe aktualności

07.06.2019
HAMMER na eRobocze Show w Sosnowcu [08.06.2019]
news image

Operatorzy maszyn i najbardziej widowiskowe, ciężkie sprzęty budowlane znów potrzebują wsparcia HAMMERA. Marka pancernych telefonów wkracza do akcji i ponownie będzie wspierać budowlańców podczas imprezy eRobocze Show w Sosnowcu. Wydarzenie już w najbliższą sobotę 8 czerwca. Zapraszamy – na miejscu czekają konkursy i moc atrakcji.

Czytaj więcej
05.06.2019
Świętuj Dzień Ojca z HAMMEREM. Zgarnij Energy 18×9 i przejazd wojskowym pojazdem [KONKURS]
news image

Każdy kto chce sprawić tacie wyjątkowy prezent z okazji Dnia Ojca ma szansę wygrać topowy model Energy 18x9, który zostanie dostarczony wojskowym transporterem SKOT. O nagrodę można zawalczyć w rozpoczętym konkursie na fan page’u „HAMMER. Możesz więcej.” Co należy zrobić żeby wygrać?

Czytaj więcej
31.05.2019
Na wakacje czy festiwal muzyczny – zabierz smartfon dla podróżnika
news image

Już niebawem lato i wakacje, co dla większości z nas oznacza festiwale muzyczne, czas urlopów i wypadów w nieznane. Aby mieć większe poczucie bezpieczeństwa, komfort dostępu do różnych aplikacji czy kontaktów, warto mieć ze sobą smartfon. Poniżej kilka sytuacji, w których smartfon dla podróżnika okaże się niezbędny.

Czytaj więcej
14.05.2019
Z HAMMEREM W CZTERY OCZY #3 – wywiad z Katarzyną Śliwą
news image

Zaprojektowanie telefonu na nowo w kategorii klasyków, w której było już niemal wszystko, nie jest łatwym zadaniem. A jednak udało się - tak powstał projekt HAMMERA Patriot. Przedstawiamy wywiad z Katarzyną Śliwą, partnerem zarządzającym w firmie ERGO Design i kierownikiem projektu nowego modelu HAMMER.

Czytaj więcej
07.05.2019
myPhone i HAMMER na targach Electronics Show 2019 [wideo]
news image

Nowoczesne technologie, premiery, stoiska największych polskich i światowych marek – przed nami Electronics Show 2019 – największe targi elektroniki użytkowej w kraju. Zapraszamy do naszej strefy F8 w hali F!

Czytaj więcej
26.04.2019
Poradnik 2019: Jaki prezent na Komunię w kwocie do 500 zł?
news image

W naszym poradniku na rok 2019 chcemy podpowiedzieć jaki wybrać prezent na Komunię w kwocie do 500 zł. Przyjęło się, że na Komunię Św. wręcza się dzieciom prezenty. Jednak wybór odpowiedniego upominku nie jest sprawą łatwą, dlatego spieszymy z pomocą i - na pytanie: jaki prezent na Komunię - odpowiadamy… smartfon.

Czytaj więcej
Zobacz więcej